Ekológia v Reptisku

Tlačte šetrnejšie k prírode. Pre nás, rodinnú firmu sídliacu v srdci krásnych Jeseníkov, je starosť o prírodu samozrejmosťou.

https://www.reptisk.cz/images/ekologie.png

Papier

Všetky odrezky a zvyšky papierov dôkladne recyklujeme. Radi vám objednávky vytlačíme aj na recyklované papiere. Nami používané kriedové papiere sú zo značnej časti tvorené recyklovaným PVC a nie novou buničinou zo stromov.

Farby

Farby, ktoré používame k ofsetovej tlači sú vodou riediteľné. Tlačiarenské farby zatiaľ stále životné prostredie zaťažujú. Používame však také, u ktorých je dopad minimalizovaný.

Vlhčenie

Vlhčenie je rovnako dôležité ako farby. Viac než 15 rokov používame bezalkoholové vlhčenie založené na vodnej báze. Nielenže šetríme prírodu, ale tiež nám škaredo nesmrdí výroba a pracujeme tak v príjemnejšom prostredí.

Prevádzka

Ekológia to nie je len papier. Snažíme sa, aby sme šetrne pristupovali k prírode vo všetkých aspektoch. Preto investujeme do úsporných a nízkoenergetických riešení a technológií.

Odpady

Máme veľa košov:) Každý na niečo iného. Dôsledne separujeme všetko, čo je možné. Odpad, ktorý tak vo výrobe prirodzene vzniká sa stáva prvotnou surovinou pre ďalšie využitie.